skip to Main Content

 Okolí Chalupy

Chalupa se nachází na okraji obce Hořice na Šumavě. Na procházku se můžete vydat směrem k obci Mýto, přes Mlýnské údolí, kolem rybníka a historického mlýna ze 13. stol.

2014 2025

20284258138-historicky-mlyn-na-sumave-1

 

 

Můžete dojít až do obce Mýto a přes kopec se dostat zpět do Hořic (celý okruh je dlouhý cca 3 km – pěkná procházka šumavskou přírodou 🙂

 

 

20322031OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Obec Hořice naŠumavě a okolí

Obec Hořice na Šumavě leží nadmvořské výšce 620 m n. m. a výše, na hranici Chráněné krajinné oblasti Šumava. Archeologické nálezy svědčí o osídlení území již v době kolem roku 1400 př.n.l. Historie obce se  datuje od druhé poloviny 13. století. První písemná zmínka o Hořicích pochází z roku 1272. V současné době zde žije 810 obyvatel. Hořice na Šumavě jsou městskou památkovou zónou s 27 chráněnými objekty (kostel, domy na náměstí, soustava 7 kašen a pranýř). Od roku 1816 jsou v Hořicích provozovány Pašijové hry. S historií obce a Hořických pašijových her je možné seznámit se v muzeu na náměstí nebo při procházce po naučné stezce. Za návštěvu stojí také Pohádková rezervace – více na www.pohadkovarezervace.cz.

pohadková rezervace

 

Lipensko je vyhledávanou destinací, jejíž předností je atraktivní nabídka volnočasových aktivit nejen v letní a zimní sezóně, ale i v období jarních a podzimních měsíců. Tomu odpovídá i množství a kvalita služeb.

Dominantou zimní sezóny je Skiareál Lipno, který je jediným pětihvězdičkovým areálem v Jihočeském kraji. Oblíbenou aktivitou v zimních měsísích je bruslení na zamrzlém Lipně, které přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a pravidelně zamrzá od prosince do března. Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky, je mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravována nejdelší bruslařská dráha v České republice, která měří téměř 11 km. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ni je zdarma.

stezka-korunami-stromu

Sezóna na Lipně nikdy nekončí! Takže nejen prázdninové měsíce, i jaro a podzim je na Lipně super.

Letní koupání je samozřejmostí, ale ve vodním ráji Aquaworld si ho můžete dopřát kdykoli během roku. Po celou sezónu si můžete užívat také cyklo/in-line stezky kolem jezera (celý okruh má dokonce 21 km) . Naprostým unikátem je Stezka korunami stromů Lipno, která se nachází na vrcholu Kramolína a nabízí nádherné výhledy do okolí. Bobovou dráhu a lanový park už jste někde možná vyzkoušeli, Bikepark a Stezku v korunách stromů jen tak někde nenajdete!

Na Lipně ale najdete řadu dalších aktivit – jízdu psím spřežením, paintball, sportovní rybaření nebo zázemí pro sálové sporty a wellness.

adventure park

Blízské okolí

Back To Top