skip to Main Content

Oblast Lipna a Šumavy je jako stvořená pro nádherné výlety na běžkách. Při vhodných sněhových podmínkách jsou na Lipně pravidelně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí pro klasiku i bruslení, s výbornou dostupností na běžecké trasy na Šumavě a v Rakousku.

Trasy v okolí Černé v Pošumaví

Kvalitní běžecké stopy pro lyžaře se pravidelně připravují v Černé v Pošumaví. Ve spolupráci s městem Horní Planá, která vypomáhá rolbou, jsou připraveny minimálně dva okruhy. Větší, přibližně 7 km dlouhý, vede krásným  prostředím z Černé v Pošumaví přes Jestřábí, Radslav, Bližnou a vrací se zpět přes prostor tzv. „Starého lomu“. Menší okruh pak vynechává Radslav.

 Trasy u Lipna nad Vltavou a Frymburku

V okolí Skiareálu Lipno, mezi Lipnem nad VltavouFrymburkem, se nachází téměř 40 kilometrů pravidelně upravovaných tras. Na všechny okruhy tras je ideálním nástupním místem nové bezplatné parkoviště pro 100 aut nad fotbalovým hřištěm v Lipně nad Vltavou, další možností napojení se na stopy je nechat se vyvézt lanovkou na Kramolíně, nebo na Martě ve Frymburku. Nástup na „frymburský okruh“ je naproti hotelu Wellness ve Frymburku, v nové zástavbě v části Větrná hůrka.

Veškeré potřebné vybavení nejen pro běžkaření lze vypůjčit v půjčovně Lipno Centrum ve Frymburku a Wave Sport v Lipně nad Vltavou.

Frymburský okruh (modrý): 10 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Červená: 10 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Zelená: 4 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Bílá: 5 km – klasika, bruslení
Běžecká trasa Bruslařská: 11 km – klasika, bruslení

 Lyžařská šumavská magistrála

Lyžařská Šumavská magistrála propojuje Šumavu od Železné Rudy k Lipnu. Na magistrálu je napojena řada udržovaných běžkařských tras.

Stav běžkařských tratí můžete sledovat na stránce www.bilastopa.cz

Mapy všech běžkařských tratí v okolí
jiznisumavarub

Back To Top