skip to Main Content

V tomto příspěvku naleznete nejoblíbenější trasy pro sněžnice v turistické oblasti Lipno – Šumava včetně popisu tras, zajímavých míst, délky, převýšení a zakreslení do mapy.

Slavná Medvědí stezka na sněžnicích – aneb šumavské highlight

Trasa pro sněžnice: Černý Kříž – Medvedí kámen – Jelení vrchy – Jelení jezero – Medvědí vyhlídku – V Ořeší – Spočinek – Ovesná rozcestí

Popis trasy:

Nejkrásnější šumavská stezka na sněžnicích! To si opravdu nenechte ujít. Skalní útvary po trase v zimě pod sněhovou peřinou, to je zkrátka nezapomenutný zážitek.

Vlakem dorazíme do Černého Kříže, nazujeme sněžnice a hurá směrem k Medvědímu kamenu, upomínajícímu na posledního šumavského medvěda. V polovině trasy se občerstvíme na Jelení v místním bufetu a pokračujeme k nádhernému Jelenímu jezírku, vyškrabeme se nahoru na Perník a pak se již budeme pouze kochat různými skalními útvary. Pak seběhneme dolů do Ovesné, kde můžeme opět nastoupit na vlak a vrátit se zpět. Nebo je možno dojít až do Nové Pece, kde je možno zaparkovat auto.

Délka trasy: 13 km, převýšení (nastoupané metry): 418 m

Nástupní místa:
Černý kříž – železniční zastávka

Mapa trasy
Sněžnice mapa_Medvědí stezka

Vítkův Hrádek na sněžnicích – aneb zimní království na Svatém Tomáši

Trasa pro sněžnice: Frýdava – Svatý Tomáš – Vítkův Hrádek a zpět

Popis trasy:

Výlet na sněžnicích do romantického sněhového království v okolí Svatého Tomáše a Vítkovo Hrádku. Svatý Tomáš je znám tím, že sněhová nadílka je zde každý rok velice bohatá a i když je pouze 4km vzdušnou čarou od jezera, je zde 4x více sněhu.

Sněžnice si můžeme zapůjčit ve Sportovní půjčovně Lipno centrum ve FrymburkuWellness hotelu Frymburk a vydáme se přes led na Frýdavu a odtud budeme stoupat po žluté a zelené turistické značce na Vítkův Hrádek a při tom pozorovat přibývající sníh. V zimě 2005-06 jsme v horních partiích již načky vůbec neviděli, protože jsme se pohybovali po 190 cm vysoké sněhové pokrývce a na vše jsme se dívali hodně zvysoka. Po prohlédnutí zříceniny Vítkův Hrádek se občerstvíme v hotelu Svatý Tomáš, který se nachází v místním zámečku. Zde se rozhodneme zda se nazpět necháme odvézt autem či použijeme k sestupu v zimě neudržovanou starou Tomášskou cestu.

Délka trasy: 17 km, převýšení (nastoupané metry): 431 m

Nástupní místa:
Frymburk– Sportovní půjčovna Lipno Centrum u Wellness hotelu Frymburk

Mapa trasy

Sněžnice mapa_Vítkův kámen

Back To Top